Polsko-tureckie rozmowy gimnazjalistów „jedynki” | Gimnazjum nr 1 w Jaworznie

Rozmowy

Rozmowy

Co tydzień uczniowie Gimnazjum nr 1 biorą udział w wideokonferencji online, choć tym razem 24.05.2012 r. było to spotkanie wyjątkowe. Komunikacja odbywała się w języku angielskim. Naszymi rozmówcami byli uczniowie Amerikan Kultur College w Hatay w Turcji, nauczyciel języka angielskiego, pilot iTEC w tamtejszej szkole – Esen Sandiraz oraz sam Mehmet Muharremoğlu , który od 12 lat pracuje w publicznych szkołach średnich jako nauczyciel języka angielskiego. W 2004 roku rozpoczął pracę jako nauczyciel Głównego Departamentu Strategii Planowania Rozwoju oraz koordynator w Dyrekcji Generalnej ds. technologii edukacyjnych dla Ministerstwa Edukacji Narodowej.  Jest to osoba zajmująca się realizacją projektów w zakresie integracji technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji – koordynator m.in. programu Innovative Technologies for an Engaging Classroom w European Schoolnet w całej Turcji.

Uczniowie obu krajów byli fantastyczni – perfekcyjnie przygotowali swoje prezentacje, plakaty i filmiki, za co Pan Mehmet Muharremoğlu  podziękował nam osobiście podczas konferencji online.

Rozmowa była filmowana i fotografowana zarówno przez stronę turecką, jak i polską. Koordynatorem projektu eTwinning w Gimnazjum nr 1 w Jaworznie oraz zdobywcą certyfikatu iTEC za przeprowadzenie pilotażowej konferencji skype jest nauczycielka języka angielskiego, pani Barbara Gromek-Oleksy.

 

 

 

 

 

 

 Komentarze zostały wyłączone